دسته‌بندی نشده

فرق طلای سفید و زرد

طلای سفید

طلای سفید، از جمله پرطرفدارترین جواهرات است. طلای سفید از جنس آلیاژ طلا است که با یک و یا چند فلز سفید رنگ ترکیب شده است. این فلزها، می‌توانند از جنس پالادیوم، منگنز، روی، نقره، آهن و… باشند. رنگ نهایی و درخشش طلای سفید، به علت روکش کردن آن با استفاده از فلز رودیوم است. فلز رودیوم، کمک می‌کند که با گذشت زمان، طلای سفید همچنان درخشان بودن خود را حفظ کند.  طلای سفید، ترکیبی فوق‌العاده جذاب از جواهرات را برای شما به ارمغان می‌آورد. در حال حاضر بهترین ترکیب برای طلای سفید موجود در بازار، ترکیب آلیاژ طلا، پالادیوم و نقره است.

انگشتر ارگانیک مجموعه شکنج، از جمله جواهراتی است که دارای رنگ نقره‌ای است و سفارش آن از جنس طلای سفید سبکی مدرن و جذاب برای شما بوجود می‌آورد.

طلای زرد

طلا از فلزات نرم و انعطاف‌پذیر محسوب می‌شود. این فلز به صورت خالص در معدن‌های طبیعی وجود دارند و قابل استخراج می‌باشند. پس از استخراج سنگ‌های طلا، وابسته به استفاده آن، در کوره‌های مختلف ذوب و سپس قالب‌گیری می‌شوند. رنگ طلای زرد، برگرفته از فلز خالص طلا است. این رنگ گرم و درخشان، طلا را به یکی از محبوب‌ترین جنس، برای جواهرات تبدیل کرده است.

انگشتر آفرینش از مجموعه آغوش شکنج، بهترین انتخاب برای افرادی است که شیفته رنگ گرم طلای زرد هستند. انگشتر آفرینش، دارای سبک احساسی و رماتیک است و بهترین هدیه، برای قدردانی از افراد ارزشمند زندگیتان خواهد بود.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  عیار طلا چیست؟

تفاوت بین طلای سفید و طلای زرد

تفاوت‌های بین طلای سفید و زرد بسیار ناچیز و قابل چشم پوشی هستند. اما آگاهی به ویژگی‌های هر یک، به تصمیم‌گیری بهتر و رهایی از این سردرگمی، کمک شایانی به شما می‌کند.

  • اولین نکته، توجه به استحکام بین این دو طلا است. طلای سفید به علت ترکیب با فلزات دیگر، دارای استحکام بیشتری نسبت به طلای زرد است و طلای زرد نرم و انعطاف پذیر است. اما توجه داشته باشید که تفاوت استحکام بین این دو طلا، بسیار ناچیز است.
  • همان‌طور که از نام این دو طلا پیداست، طلای سفید رنگی سرد، مشابه با استیل و یا نقره دارد؛ اما طلای زرد، دارای رنگ گرم و طلایی است. این دو طلا، هر دو دارای درخشش و جلای خاص خود هستند.
  • طلای سفید به علت ترکیبات خاص خود، در بعضی افراد ایجاد حساسیت‌های پوستی می‌کند؛ البته این اتفاق بسیار نادر است. اما در طلای زرد، به علت استفاده از فلز خالص طلا، ایجاد حساسیت پوستی و یا التهاب نخواهد کرد.
  • اگر قصد خرید جواهرات با نگین‌ها و سنگ‌های قیمتی هستید، استفاده از طلای سفید در کنار این سنگ‌ها، ترکیبی زیباتر نسبت به طلای زرد خواهد بود؛ اما اگر به دنبال خرید جواهرات، با نقش و نگارهای درخشان هستید، از خرید طلای زرد غافل نشوید.

نکات گفته شده، با توجه به کاربرد جواهرات و سلیقه شخصی شما، به انتخاب راحت‌تر بین طلای سفید و زرد کمک خواهد کرد.

ترکیب طلای سفید و زرد

امروزه با پیشرفت صنعت جواهرسازی، ترکیب طلای سفید و زرد در کنار یکدیگر بسیار شایع است. این ترکیب شما را از سردرگمی در انتخاب بین این دو رها می‌کند. استفاده از جواهرات که به صورت ترکیبی از این دو رنگ هستند و هر فرد، با هر سلیقه‌ای را راضی می‌کند و به راحتی با هر سبک لباس و استایل و همچنین هر موقعیت هماهنگی و سازگاری کامل را دارند. به عنوان مثال، به آویز تنبور از مجموعه ساز شکنج توجه کنید.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  عیار طلا چیست؟

ترکیب دو رنگ طلایی و نقره‌ای کار شده در این آویز، سبکی مدرن و ناب خلق کرده است. استفاده از زیورآلات ترکیبی، بهترین گزینه برای رهایی از سردرگمی بین طلای سفید و یا زرد است.

خرید طلای زرد بهتر است یا طلای سفید؟

انتخاب بین طلای زرد و یا سفید، وابسته به عواملی است که فرد با توجه به علایق و کاربرد آن می‌تواند بهره ببرد. در اینجا به نکاتی اشاره می‌کنیم که به شما برای انتخاب ساده و راحت‌تر، بین طلای زرد و سفید کمک می‌کند.

توجه به رنگ پوست

همان‌طور که ذکر شد، طلای زرد دارای رنگ گرم طلایی و طلای سفید داری رنگی سرد نقره‌ای است. بنابراین توصیه می‌شود، اگر رنگ پوست شما سفید و روشن است، از جواهرات با جنس طلای سفید استفاده کنید.

امتیاز به این مقاله post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *